Látkové rolety a žaluzie do každé místnosti

Dřív se látkové rolety vyráběly s vestavěnou pružinou, v tmavě zelené barvě, ovládaly se šňůrou a byly skoro v každém panelovém domě. Naštěstí je dnes nabídka tak široká, že lze vybírat z mnoha druhů látek a konstrukcí. Typ konstrukce určuje hlavně rozměr. Jsou typy s maximálním rozměrem šířky nebo výšky do 200 cm, nebo taky do 500 cm – u nich ale musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

  • Látkové rolety lze vyrobit také do střešního okna
  • Můžou se namontovat místo žaluzie na její rám s krycími lištami po boku.
  • Všechny rolety jsou ovládány kuličkovým řetízkem a mají vestavěnou brzdu, která fixuje rolety v té pozici, kde ji necháte.

Nejžádanější typy látkových rolet

Rolety Calypso – stylové stínění za příznivou cenu

roleta-calypso

Calypso

Nejvíce používaná je látková roleta Calypso, a to díky nízké ceně konstrukce a velkému výběru barev celé konstrukce. Tato roleta volně visí a nemá kryt návinu ani krycí lišty na bocích.

Lze ji namontovat na zeď, na strop nebo i na rám okna pomocí speciální držáků dokonce i bez vrtání! Na řetízek je možné umístit designové závaží, který jej napíná a řetízek se tak nekroutí a nehrozí přivření do okna. Omezení této rolety spočívá v maximální šířce 180 cm, nevhodnosti montáže na těsně mezi dvě stěny kvůli způsobu demontáže a nemožnosti použití designového krytu.

 

Rolety Orion – ideální alternativa k žaluziím

roleta-orion

Orion

Roleta Orion se montuje do prostoru mezi zasklívacími lištami. Je často využívána místo žaluzií, můžete si totiž vybrat z mnoha dekorů. Díky krycím lištám lze v kombinaci s neprůsvitnou látkou vytvořit v místnosti dokonalé temno.

Roleta má krytý půlkulatý box, do kterého se navíjí látka. Při větším množství oken lze při vhodné volbě látky vytvořit i barevné zabarvení místnosti díky prostupu světla skrze barevnou látku.

 

Varieta s krytem

 

Látková roleta Varieta a Varieta mini – zastínění pro všechny velikosti oken

Pokud máte okno v rozpětí šířky 180 – 300 cm, tak je pro Vás Varieta ta správná roleta. Existuje i ve verzi mini, která má menší maximální rozměry a tudíž o trochu levnější. Lze ji vybavit oblým nebo hranatým horním krytem včetně chromové úpravy a případně i bočním vedením.

 

 

Látková roleta Zebra – designové zastínění místnosti

roleta-zebra01

Zebra

Nejnovější přírůstek do široké rodiny rolet střídá průsvitné a neprůsvitné pruhy. Principem rolety je prověšení látky do dlouhého „U“ a různě se překrývající průsvitné a neprůsvitné látky.

Když jsou za sebou průsvitný a neprůsvitný pruh látky, roleta nepropouští světlo. A když jsou za sebou stejné pruhy, tak je skrze ty průsvitné vidět ven.

Roleta se dá opatřit bílým designovým boxem, který zakrývá válec s látkou. Ovládání kuličkovým řetízkem umožňuje plynule regulovat polohu pruhů vůči sobě a vytáhnout roletu tak, aby se látka celá navinula do krycího boxu.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám