Domů » Náš příběh

Náš příběh od otce po syna

V roce 1992 Zdeněk Braborec st. odešel z Tesly Pardubice a hledat nějaké nové uplatnění v nově nabité svobodě. Navzdory svému elektřikářskému vzdělání jako první se pokusil prodávat stropní kazety, což nemělo velký úspěch. Krátce poté objevil žaluzie. Při vymýšlení názvu padla i varianta zkratka jména ZDEBRA, ale protože toto slovo nedává smysl, tak jeden známý přišel ze zkratkou ZEBRA a po přidání rozlišovacího znaku Q byl název ZEBRA Q na světě.

Otec & syn

Forma podnikání byla na začátku OSVČ. Tou dobou se trh s žaluziemi teprve formoval, ale jednoho dne byl osloven firmou Climax, která tou dobou začala vyrábět žaluzie ve Vsetíně tzv. „na koleně“ a od té doby se Climax spolu s rozšiřujícím sortimentem stal hlavním dodavatelem pro žaluzie, rolety, markýzy a sítě proti hmyzu.

Od té doby se hlavní devízou ZEBRY stala kvalita odvedené práce, osobní přístup a dlouhá záruka na produkty Climaxu. Původně bylo sídlo na adrese Jana Zajíce 947 (naproti Penny Marketu) v 8. patře panelového domu kde byla i kancelář, vzorkovna a prodej náhradních dílů. V průběhu let prošla ZEBRA mnoha kotrmelci a vystřídalo se v ní množství montérů na brigádnický poměr, ale živnost stále fungovala a okruh zákazníků se rozšiřoval.

V roce 2008 dokončil Zdeněk Braborec ml. svoje středoškolské vzdělání v oboru strojírenství a po dohodě se svým otcem nenastoupil na vysokou školu s prezenčním studiem ve svém oboru, ale na dálkové studium v oboru Podnikání, aby přispěl k chodu firmy a zapojil se do montážních prací. Tou dobou byli ve firmě zaměstnáni Zdeněk Braborec st. jako hlavní činitel, Zdeněk Braborec ml. jako montér v brigádnickém poměru, sekretářka, druhý montér a několik dalších brigádníků. Toto období lze nazvat jako nejslavnější v historii ZEBRY. V roce 2008 přišla nechvalně slavná hospodářská recese / krize a protože žaluzie patří do stavebnictví, tak se krize promítla i do oboru žaluzií. Od roku 2009 až do roku 2013 zůstali kvůli úsporným opatřením aktivní pouze otec se synem.

Mladší generace

Od února roku 2013 předal otec živnost synovi, který měl zájem o vedení a rozvoj jejich podnikání. Naštěstí měl dostatek času nabrat zkušenosti s montážními postupy a vedením živnosti. Pro zajištění hladkého chodu byl syn vzat pod mentorská křídla dceřiné firmy Climaxu – Climastylu a otec zůstal v pozici konzultanta a elektromontéra.

Zdeněk Braborec st. se v současnosti po 20 letech montáží žaluzií se vrátil ke svým elektrikářským kořenům. Po předání pravomocí došlo ke změna údajů jako je adresa a IČO, ale kontakty a název zůstali stejné. Došlo také ke zrušení kanceláře na adrese Jana Zajíce 947 a vzorkovna byla vyřešena pomocí „kontaktních míst“ rozmístěných po městě u partnerských firem. Těmi jsou Razítka a klíče Pazourek a OKstep.

Transformace a nový rozvoj

Od října roku 2017 se forma podnikání změnila na s.r.o. Kancelář a vzorkovna byla přesunuta k autobusovému nádraží do nových reprezentativních prostor, kde je paní Soňa Černá, která se stará o vchod vzorkovny a zpracování administrativy. Díky tomu je možné rychleji odbavit cenové nabídky a ukázat zákazníkům v reálných velikostech a situacích jak by mohlo jejich stínění vypadat a fungovat.

Do firmy nastoupili noví montéři Ondřej  Čáň, Miloš Novák a Jan Uchytil, kteří zajišťují montáž toho co Zdeněk Braborec ml. změří.

Zdeněk Braborec ml. má 3 syny (jeden se také jmenuje Zdeněk), takže je zde předpoklad, že za dalších 20 let dojde k další generační obměně.

řekněte si o dobrou radu

Zdeněk Braborec
Zdeněk Braborec, specialista na stínění
tel.: 608 338 080
info@zebra-q.cz

Zastavte se u nás

Markýzy, žaluzie, rolety ZEBRA Q Pardubice

Jsme hned vedle Alzy, u autobusového nádraží (mapy.cz)