Sítě proti hmyzu – větrejte dokořán i v létě

Sítě proti hmyzu

Taky tu síťku proti hmyzu v okně téměř nevidíte?

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Síť je vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Dodáme vám i tenčenou černou síť, která je takřka neviditelná z větší vzdálenosti.

Dodáváme je v šedé nebo černé barvě. Pokud máte doma psa či kočku, namontujeme vám na spodní díl dveří raději zesílenou síť a případně zvířecí průchod. A pokud vás trápí pyl, dodáme i hustější protipylovou síť.
Rámy sítí standardně dodáváme v barvě bílé, tmavěhnědé, a nebo ve stříbrném eloxu. Na zvláštní přání rám vyrobíme v imitaci dřeva ve více než 10 odstínech (kromě rolovacích sítí kde lze pouze zlatý dub).

Okenní sítě

Síť EXT 16 – pevná, odnímatelná s jednoduchým uchycením na háčky

Sítě proti hmyzu

Pevná síť proti hmyzu

Sítě proti hmyzu

Neviditelně zabudovaná protihmyzová síťka

Pevná síť proti hmyzu EXT-16 je vhodná do všech typických oken i s velmi zaobleným rámem. Rohy sítě mají kovovou výztuž a rám sítě je z extrudovaného profilu. Proti klasickému válcovanému profilu je tak pevnější, neprohýbá se. K dokonalému utěsnění slouží černý nebo šedý kartáček.

Síť se na okno snadno uchytí pomocí otočných háčků. Není tak potřeba žádný zásah do rámu okna.Pro snadnou manipulaci při instalaci nebo uskladnění má síť praktické úchyty.

Rolovací okenní síť

Samonavíjecí sítě se používají tam, kde je nežádoucí stálé zadělání okenního otvoru pevnou sítí, nebo síť nemáte mimo sezonu kde uskladnit. Síťovina se navíjí do horního boxu. Typy sítě se dělí dle fixace sítě ve spodní poloze.

Typ Klik se hodí pro klasická okna a má klikací mechanismus fixace sítě v dolní poloze. Typ Hák se hodí pro střešní okna jako alternativa k originální Velux síti a má fixaci sítě v dolní poloze řešenou pomocí háku a válcovaného spodního profilu. Typ F1 je nejmodernější typ sítě proti hmyzu s propracovaným mechanismem a designem a hodí se pro náročné zákazníky.

Sítě se stahují ručně tahem nebo pomocí provázku.

Dveřní sítě

sit-dvere-posuvna

Posuvná síť proti hmyzu na balkonové dveře

Dveřní sítě se dávají hlavně na dveře na balkon či terasu. Pokud dveřmi často nechodíte a je vedle nich dostatek prostoru, jsou nejelegantnější volbou posuvné sítě. Klasickou samozavírací síť doporučujeme pro často využívané dveře, třeba na grilovací zahradu, kam chodíte s plnýma rukama. Pro malé prostory využijete rolovací sítě.

Síť LUX

Typ Lux je nejvíce používaný typ dveřní sítě díky svému dostatečně tuhému rámu, dobrému designu, těsnícímu kartáči po obvodu v drážce a přijatelné ceně. Můžeme ho vybavit i průlezem pro vašeho domácího mazlíčka, aby si mohl sám chodit dovnitř i ven. K běžnému příslušenství také patří samozavírací panty a magnet, který drží dveře v zavřené poloze.

Posuvné dveřní sítě

Esteticky se jedná o nejčistší řešení sítě proti hmyzu. Není nutná středová příčka, dveře se velmi hladce a tiše posouvají a mají jednoduchý, čistý design. Typy sítí se dělí se tvaru lišt ve kterých se dveře posouvají. Nejčastější je tvar Z, kdy horní i dolní lišta mají tvar Z.

Rolovací dveřní sítě

Rolovací dveřní sítě se používají tam, kde není místo pro otevírání klasických dveřních sítí. Na boku je box, ze kterého se vytahuje síť s předním profilem, který se zafixuje magnetem v profilu na protější straně. Nahoře a dole jsou vodící profily. Nevýhodou je, že tuto síť nemůže ovládat menší dítě, protože pro překonání odporu pružiny a magnetu je potřeba větší síla.

Dveřní plisé sítě – ideální do malých prostor

plise-dverni

Plisé stíní i chrání proti dotěrnému hmyzu

Skládaná (plisovaná) protihmyzová síť je praktický i estetický doplněk. Síť je vedena na horní straně vodící lištou opatřenou těsnícím kartáčkem. Na spodní straně je síť opatřena plastovým pásovým řetězem, který je v dolní části dveřního otvoru veden v plastové kolejnici, takže se nedá zakopnout o spodní profil.

Boční profily jsou kotveny do ostění nebo na rám dveří. Síť je ovládána ručně. Fixována ve stažené poloze je pomocí magnetů. Je vhodná pro situace, kde je nežádoucí kvůli prostoru otevírací síť a kvůli funkčnosti rolovací síť.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám