Rolety Sunstop – dejte slunci stopku

Máte občas pocit, že máte kvůli slunci doma saunu? Roleta Sunstop je správnou volbou. Díky ní se sklo nerozpálí a výrazně tak sníží prostup slunečního tepla okny do interiéru.

Roleta Sunstop je složená z krycího boxu, v kterém je válec s pružinou a se speciální látkou typu Soltis. A v tom se skrývá tajemství těchto rolet. Látka typu Soltis (občas nazývaná i Screen) je v podstatě gumová látka s dírkami, která zadrží většinu tepla ze slunečních paprsků, ale propustí dovnitř světlo.

Soltis látka se vyrábí ve více barevných provedeních a dvou hustotách (základ 86 a hustší 92). Kombinace těchto dvou věcí určuje vlastnosti rolety a její efektivitu. Asi nikoho nepřekvapí, že například černá látka většinu tepla pohltí a stříbrná naopak zase odrazí. Nejoblíbenějším odstínem látky je barvy mědi. Díky tomu, že je látka dírkovaná, nebudete mít doma úplnou tmu. Pohled ven jako pohled z reklamou polepeného autobusu.

Ovládání rolet je v základu stahovací ruční, kdy otevřete okno, stáhnete dolů roletu a zaháknete ji za fixační háčky. Nebo lze vyrobit i verzi ovládanou pomocí šňůrky tzv. Comfort, kdy stojíte v interiéru, taháte za šňůrku a rolet a jede dolů. Pro náročné lze zajistit i ovládání pomocí elektromotoru.

Pokud máte podkrovní pokoj, určitě roletu Sunstop oceníte. Jako jedna z mála má účinnou ochranu proti teplu i u šikmých tvarů. Lépe řečeno jen ta samotná látka, kterou lze ušít do požadovaného tvaru a potom ji na okno přilepit pomocí suchého zipu. Nelze ji vytahovat, ale látku lze zase odlepit. Na rámu okna zůstane protikus suchého zipu. Podobně to lze řešit i u lodžie, kde lze takto látku nalepit na sklo, aby se zabránilo přehřívání interiéru.

Barva konstrukce může být hnědá, bílá nebo stříbrná. Dodací lhůta je cca 2 týdny a záruční lhůta je 2 roky.

Tabulka vlastností tkanin SOLTIS 86 a SOLTIS 92

TS – propustnost záření (kolik záření projde přes tkaninu a dopadne na sklo)
RS – odraz záření
AS – absorbce záření
TV – propustnost viditelného světelného spektra

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám