Venkovní žaluzie doplní moderní look domu

Pokud hledáte něco co Vám pomůže snížit teplotu v místnosti, zastínit variabilně interiér a upravit vzhled domu, tak jsou pro Vás vhodným řešením venkovní žaluzie. Pokud si nejste jistí výběrem a chtěli by jste si to přijít osahat a vyzkoušet, tak si vše můžete přijít vyzkoušet k nám do vzorkovny. Nejvíce používaný typ Z 90 Noval tam máme vystavený ve velikosti 3 x 2 m. Nebo se můžeme přijet podívat my k vám a vše probrat na místě dle reálné situace. Dodací lhůta se na vše pohybují kolem 3 týdnů.

schema

Schema venkovní žaluzie s krycím plechem a ovládací klikou

Venkovní žaluzie dělíme podle tvaru a velikosti lamely.

  • Od základních 50 mm lamel s jednoduchým tvarem až po 90 mm lamely tvaru Z.
  • Lamely mají buď základní zaoblený tvar nebo tvary C, Z a T.
  • Čím větší lamely se složitějším tvarem, tím má lamela větší tuhost a lepší stínící schopnosti. Zároveň se také ale zvětšuje balík vytažené žaluzie.

Dále si můžete vybrat, jestli chcete mít žaluzie umístěny do stavebně připraveného boxu, nebo jestli se bude montovat dodatečně s krycím plechem (aby nebyl vidět samotný systém žaluzie).

Ovládání venkovních žaluzií

Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení např. Loxone a nebo ovládání pomocí mobilní aplikace. Pro žaluzie lze použít speciální ovladač od Somfy s ovládácím kolečkem (Situo Variation), které umožňuje jemně naklápět lamely dle potřeby stejně jako speciální dotykový ovladač Nina, který umí nastavit časová schemata pohybu žaluzií v závislosti na denním režimu domácnosti.

Novou variantou řízení žaluzií je ovládání pomocí aplikace přes Somfy Tahoma systém (je k vidění u nás na pobočce) s možností rozšížení ovládání hlasem přes hlasové asistenty jako je například Amazon Echo.

Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Tento typ venkovní žaluzie má inovovaný tvar lamely Z – „Noval „s velikostí 90 mm. Díky tomu má stále vysokou tuhost a nepropustí takřka žádné světlo skrze lamely. Nový postup výroby zajistil majitelům při vytažení žaluzií nižší balík lamel, a to až o několik centimetrů. Jedná se o ideální žaluzie pro velké prosklené plochy u moderních budov. Díky vysoké míře zastínění se plně využije potenciál dálkového ovládače s kolečkem (Telis Modulis) umožňující jemné polohování lamel.

Žaluzie Z 90 existuje i v menší variantě Z 70, která má na výšku o trochu větší balík lamel, ale na šířku potřebují méně místa. 70 mm lamely zůstávají ve starém provedení (nejsou ve verzi Noval).

A proč pořídit  žaluzie Z 90 Noval? Maji moderní vzhled, poskytnou výborné zastínění, jsou vysoce odolné proti větru a navíc oproti konkurenčním lamelám Z 90 mají lepší dovírání a nižší balík vytažených lamel.

Venkovní žaluzie C-80

Tvar lamely C 80 se dá považovat za nejvíce používaný typ tvaru lamel. Je to z toho důvodu, že lamela C 80 se dá považovat za zlatý střed v poměru mezi intenzitou stínění, výškou balíku lamel, odolností lamel a cenou. Pro vyšší odolnost než u plochých lamel slouží zahnuté okraje lamel. Pokud chceme snížit balík lamel o několik cm, tak lze udělat verzi lamel „cik cak“ C 80 – CC. Tento typ se používá nejvíce pro nacenění do výběrových řízení. Vzhledově se hodí pro „nemoderní“ domy jako jsou například prvorepublikové vily. Existuje i rozšíření s názvem Vental, které je takovým hybridem mezi Z 90 a C 80 díky jinému naklápěcímu žebříčku. Díky tomu mají vytažené lamely menší nábal, lépe se dovírají a stojí o trochu více. V nabídce máme i verzi C 60, kdy je lamela menší, čímž má žaluzie více mezer, vyšší balík, ale nemusíte mít tolik izolace na domě.

Venkovní žaluzie F-80

Typ F 80 jsou ploché žaluzie bez jakéhokoliv ohybu, což s sebou přináší spíše nevýhody než výhody. Ovšem pokud potřebujete co nejnižší balík lamel a nepotřebujete zastínit velkou plochu, tak je toto ta pravá volba. Měli byste však počítat s tím, tento typ lamely neumí udělat úplnou tmu ani odolávat větru, ale umí v základu odstínit teplo.

Venkovní žaluzie T-80

Typ T-80 je nejnovější přírůstek mezi tvary lamel žaluzií, který nemá žádný jiný výrobce než Climax. Má funkcionalistický tvar, velikou mechanickou odolnost, dobrou stínivost a cenově je velice podobný s typem Z-90 Noval. Takže už záleží jenom na tom, který tvar se vám líbí víc, jestli T-80 nebo Z-90. Pokud chcete venkovní žaluzie a chcete mít něco co nemá zatím skoro nikdo, tak zvolte T-80.

Venkovní žaluzie EXT-50

Od tohoto typu lamely existuje interiérová (INT 50) a tato exteriérová verze. Použití těchto žaluzií může být třeba na zastínění lodžie, výloh nebo jiných menších ploch. Vyznačují se malým balíkem stažené žaluzie a malou šířkou lamel – pouze 50 mm. Velikost balíku lamel je stejná jako u typu F 80. Vedení žaluzie lze v tomto případě bez problému zajistit ocelovým lankem. Tento typ se jako jediný dá ovládat i nekonečnou šňůrou místo kliky. Má nejhorší stínivost a nejmenší mechanickou odolnost proti ohnutí lamely. Skvělé využití tento typ najde například jako interiérová žaluzie pro zakrytí celého výklenku.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám