Vnitřní horizontální žaluzie – léty ověřená klasika

Hliníkové horizontální žaluzie se staly hitem interiérového stínění především pro svou univerzálnost, variabilitu, barevné možnosti a v neposlední řadě cenu. Ta je u vnitřních žaluzií nižší, než u látkového stínění, jakým je plisé nebo látkové rolety. Vnitřní žaluzie se snadno ovládají pomocí kuličkového řetízku. Cenově nejoptimálnější vnitřní žaluzie zachytí až 80% světla a sníží teplotu v místnosti až o 2 – 3 °C.

  • Všechny vnitřní žaluzie lze použít pro moderní plastová okna, dřevěná euro okna i hliníková okna.
  • Nabízíme typy MAX, nebo HIT 1 a HIT 2 od Isotry. Dokážeme ale sehnat prakticky všechny modely žaluzií, které se ještě vyrábějí.

Vnitřní žaluzie systém HIT 1

Montáž žaluzie na dřevěné či plastové okno je velmi snadná –montuje se čtyřmi vruty do okenního křídla s možností použití distančních podložek. Nežádoucímu pohybu žaluzie při naklánění a otevírání okna zamezuje boční silikonové vedení.

Jistě oceníte také pestrost barevného provedení. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat ze 7 barev, s nimiž je barevně sladěn řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru ze 75 barevných odstínů a dalších 15 odstínů imitujících dřevo.

V nabídce máme primárně standardní rozměry. Atypická provedení (např. šikmá okna) nelze u tohoto typu použít.

Výrobcem je česká firma Isotra.

Stáhnout katalog

Vnitřní žaluzie systém HIT 2

Kvalitní horizontální žaluzie systému HIT 2 nabízí nejen nadčasový design, ale i precizní provedení jednotlivých lamel. Horní profil má vyšší tuhost oproti jiným žaluziím. Jistě oceníte i snadné ovládání.

Nespornou výhodou je nejen to, že systém HIT 2 zajišťuje minimální průnik světla mezi první lamelou a profilem.

Jistě oceníte také pestrost barevného provedení. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat ze 7 barev, s nimiž je barevně sladěn řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru ze 75 barevných odstínů a dalších 15 odstínů imitujících dřevo.

Výrobcem je česká firma Isotra.

  • Cena vnitřní žaluzie modelu HIT 1 i HIT 2 je stejná.
  • Záruka 3 roky.
  • V nabídce máme primárně standardní rozměry pro oba modely vnitřních žaluzií. Atypická provedení (např. šikmá okna) nelze u těchto typů použít.

Vnitřní žaluzie MAX

Žaluzie MAX 25 patří k tomu nejlepšímu, co se dá v České republice sehnat. Velmi elegantní vzhled dodává půlkulatý horní krycí panel, který je z jednoho kusu. V bílém provedení působí jako součást okna. Pouze u vnitřní žaluzie MAX je fixace proti posunu panelu do stran.

Vývod řetízku je řešený směrem do místnosti, takže lze žaluzie ovládat i v případě, že stojíte dál od okna, například když máte pod oknem nábytek (stůl, pohovku, komodu apod.). Tento typ vývodu zajišťuje ovládání přímým převodem. Chod žaluzie je tichý a velice snadný.

Jistě oceníte také pestrost barevného provedení. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat ze 10 barev, s nimiž je barevně sladěn řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru z 50 barevných odstínů a dalších 9 odstínů imitujících dřevo.

Tento typ žaluzie je ideální především pro velké plochy. Stabilitu právě pro tyto větší rozměry zajišťuje možnost přidání více držáků než jen na krajích. Tento typ vnitřních žaluzií je přibližně o 30% nákladnější než modely HIT 1 a HIT 2.

V nabídce máme primárně standardní rozměry. Atypická provedení (např. šikmá okna) nelze u tohoto typu použít.

Na tento model platí záruka dokonce 4 roky. Výrobcem je česká firma Climax, náš největší dodavatel.

Ostatní žaluzie

Do této kategorie můžeme zařadit mnoho druhů žaluzií vycházejících z meziskelních žaluzií (tzv. žaluzie s profilem 25×25 mm). Konkrétně jde o typy Standard, Super, Monokomando, Eko, Elegance a Harmony.

Rozdělit je můžeme dle ovládání (řetízek/šňůrka) a barevných možností horních profilů. Tyto žaluzie jsou vhodné zejména do starších šroubovaných oken. Lze je využít i do složitých výklenků, kam by bylo potřeba velké množství jednotlivých žaluzií, a tímto způsobem je možné překrýt celý výklenek.

Zde můžeme nabídnout i žaluzie na atypická okna, ať už šikmá nebo zaoblená. Ta se ovládají pomocí plastové tyčky a šňůrky. Vytahovat je lze obvykle jen do části okna, kde začíná šikmina nebo oblouk.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám