Vnitřní horizontální žaluzie – léty ověřená klasika

Hliníkové horizontální žaluzie se staly naprostým hitem interiérového stínění především pro svou univerzálnost, variabilitu, barevné možnosti a cenu. Ovládají se jednoduše pomocí řetízku.

  • Všechny žaluzie lze použít pro moderní plastová okna i pro dřevěná euro okna.
  • Typy MAX a IDS jsou ovládané řetízky a navíc je lze vyrobit i s celopolepem konstrukce v dekoru dřeva

Žaluzie IDS vypadá na první pohled jako klasická žaluzie dodaná firmou montující okna. Rozdíl však poznáte až s reálným užíváním. Tato žaluzie od Climaxu odlišují komponenty mechaniky, která má životnost až 40.000 cyklů (nahoru – dolu).

Vnitřní žaluzie MAX

Žaluzie MAX 25 patří k tomu nejlepšímu, co se dá v České republice sehnat. Jejich horní krycí panel je půlkulatý a z jednoho kusu, což působí elegantním dojmem. V celobílém provedení žaluzie u plastového okna vypadá tak, že k tomu oknu jednoduše patří.

Pouze u žaluzie MAX je fixace proti posunu panelu do stran. Vývod řetízku je řešený směrem do místnosti, takže lze žaluzii ovládat, i když stojíte dále od okna (třeba když potřebujete hýbat s žaluzií přes stůl). Díky tomuto vývodu je ovládání žaluzie řešeno přímým převodem. Chod žaluzie tichý a snadný.

K žaluzií se dá přidat více držáků než jenom na krajích, takže je stabilní i pro velké rozměry. Tento typ žaluzie je ideální hlavně pro velké plochy. Cenově je cca o 15 % dražší než klasický typ IDS.

Vnitřní žaluzie IDS

Typ IDS je inovovaná verze klasické žaluzie a vyznačuje se životností až 40.000 cyklů, čímž se odlišuje od ostatních stejně vypadajících žaluzií od jiných výrobců. Pozná se podle plochého horního panelu a krytek elegantního zaobleného tvaru.

Žaluzie je ovládaná řetízkem, který zabezpečuje naklápění a vytahování lamel. Řetízek je vyveden směrem dolů podél rámu okna. Boční vedení je zde zajištěno silonovou strunou o průměru 0,8 mm.

 

Ostatní žaluzie

Do této kategorie patří mnoho druhů žaluzií vycházejících z meziskelních žaluzií (tzv. žaluzie s profilem 25×25 mm). Patří mezi ně typ Standard, Super, Monokomando, Eko, Elegance a Harmony.

Dělí se dle ovládání (řetízek / šňůrka) a barevných možností horních profilů. Tyto žaluzie jsou vhodné do starých šroubaných oken. Výborně fungují také pro složité výklenky, kde by bylo potřeba mnoho jednotlivých žaluzií. Pomocí jedné této žaluzie se dá překrýt celý výklenek.

Mezi vnitřní horizontální žaluzie patří i bambusové žaluzie, které do interiéru vnesou opravdový nádech přírody.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám