Menu

Sítě proti hmyzu

Provedeme montáž sítí proti hmyzu do oken i dveří. Vybírat můžete z mnoha druhů. Najdete u nás rolovací, pevné i posuvné sítě proti hmyzu v různých barvách.

Sítě proti hmyzu – větrejte dokořán i v létě

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Díky nim můžete větrat místnosti v létě či za tmy s rozsvíceným světlem naprosto bez obav. Komáři a další hmyz už nemají šanci.

Praktické a elegantní i téměř neviditelné provedení

Funkce sítí proti hmyzu je především praktická, přesto se svým moderním designem stávají elegantním doplňkem oken a dveří. Sítě jsou vyrobeny z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Sítě dodáváme v šedé nebo černé barvě. Nabízíme i tenčenou černou síť, která je z větší vzdálenosti takřka neviditelná. Rámy sítí standardně dodáváme v barvě bílé, tmavě hnědé, anebo ve stříbrném eloxu. Na přání rám vyrobíme z imitace dřeva ve více než 10 odstínech. U rolovacích sítí je možný pouze zlatý dub.

Sítě s průlezem pro psa i kočku nebo síť proti pylu

Vlastníte-li psa či kočku, doporučujeme vám na spodní díl dveří zesílenou síť. Zároveň můžeme přidat i zvířecí průchod. Pokud vás trápí pyl, dodáme vám i hustší protipylovou síť.

V nabídce máme různé druhy sítí proti hmyzu na okna i dveře. Všechny vám je teď postupně představíme.

Sítě do oken proti hmyzu

Sítě do oken proti hmyzu lze připevnit prakticky na všechna okna, včetně oken střešních. Důležitý je pouze správný výběr sítě, protože pro každé okno je vhodný jiný druh sítě proti hmyzu.

Síť proti hmyzu EXT-16

Pevná síť proti hmyzu EXT-16 je vhodná do všech typických oken včetně oken s velmi zaobleným rámem. Rohy sítě mají kovovou výztuž a rám sítě je z extrudovaného profilu. Díky tomu jsou velmi pevné a neprohýbají se. K dokonalému utěsnění slouží černý nebo šedý kartáček. Tyto okenní sítě proti hmyzu se velmi jednoduše uchycují pomocí otočných háčků. Není tak potřeba žádný zásah do rámu okna. Pro snadnou manipulaci při instalaci nebo uskladnění má síť praktické úchyty.

Rolovací sítě proti hmyzu do okna

Rolovací sítě proti hmyzu se používají tam, kde je nežádoucí stálé zadělávání okenního otvoru pevnou sítí, anebo v případě, že nemáte síť mimo sezonu kde uskladnit. Síťovina se navíjí do horního boxu. Typy sítí se dělí dle fixace sítě ve spodní poloze.

  • Typ Klik – síť proti hmyzu vhodná pro klasická okna s klikacím mechanismem k fixaci sítě v dolní poloze.
  • Typ Háksíť proti hmyzu do střešního okna. Jedná se o alternativu originální sítě Velux s fixací sítě v dolní poloze pomocí háku a válcovaného spodního profilu.

Všechny tyto sítě proti hmyzu se stahují ručně tahem nebo pomocí provázku.

Sítě do dveří proti hmyzu

Sítě proti hmyzu do dveří se obvykle umisťují na balkonové dveře či do dveří na terasu. Pokud dveřmi často nechodíte a je vedle nich dostatek prostoru, jsou nejelegantnější volbou posuvné sítě proti hmyzu. Klasickou samozavírací síť doporučujeme pro často využívané dveře, třeba na grilovací zahradu, kam chodíte s plnýma rukama. V malých prostorách zase využijete spíš rolovací sítě proti hmyzu.

Síť proti hmyzu do dveří LUX

Typ Lux je nejpoužívanější typ dveřní sítě díky svému dostatečně tuhému rámu, pěknému designu, těsnícímu kartáči po obvodu v drážce a přijatelné ceně. Lze ji vybavit i průlezem pro psa i kočku, aby si mohli sami chodit dovnitř a ven. K běžnému příslušenství také patří samozavírací panty a magnet, který drží dveře v zavřené poloze.

Síť proti hmyzu do dveří Extra

Síť do dveří proti hmyzu typ Extra je velmi odolná dveřní síť s kovovou konstrukcí. Vyznačuje se extra tuhým a tenkým rámem s pevně slisovanými rohy. Díky tomu je nejen spolehlivá a nenáchylná k poškození pantů, ale je také ideální volbou pro místa s omezeným prostorem kolem dveří.

Posuvné sítě proti hmyzu do dveří

Posuvné dveřní sítě proti hmyzu jsou esteticky nejčistším řešením. Není u nich nutná středová příčka, dveře se velmi hladce a tiše posouvají a mají jednoduchý, čistý design. Typy sítí se liší tvarem lišt, ve kterých se dveře posouvají. Nejčastější je tvar Z, ve kterém se posouvá dolní i horní lišta.

Rolovací sítě proti hmyzu do dveří

Rolovací dveřní sítě proti hmyzu se používají tam, kde není místo pro otevírání klasických dveřních sítí. Na boku mají box, ze kterého se vytahuje síť s předním profilem. Ten je zafixován magnetem v profilu na protější straně. Nahoře a dole jsou vodicí profily. Nevýhodou rolovacích sítí je, že nemohou být ovládané menšími dětmi, protože pro překonání odporu pružiny a magnetu je potřeba větší síla.

Plisé sítě proti hmyzu do dveří

Plisovaná (skládaná) síť proti hmyzu je praktickým i estetickým doplňkem. Síť je vedena na horní straně vodicí lištou vybavenou těsnícím kartáčkem. Na spodní straně je síť opatřena plastovým pásovým řetězem, který je v dolní části dveřního otvoru veden v plastové kolejnici. Velkou výhodou je, že se díky tomu o něj nedá zakopnout.

Boční profily jsou kotveny do ostění nebo na rám dveří. Síť se ovládá ručně. Ve stažené poloze ji zafixujete snadno pomocí magnetů. Plisé síť proti hmyzu je vhodná tam, kde jsou kvůli malému prostoru nežádoucí otevírací sítě. Ideální je tedy do malých prostor.

Máte zájem o tuto službu?

Zaujali jsme vás? Pokud i vy máte zájem o montáž stínící techniky, neváhejte nás kontaktovat. První konzultaci u nás máte vždy zdarma.

Nevíte si rady?

Nevadí, pošlete nám nezávaznou poptávku, budeme se vám věnovat.

Poslat nezávaznou poptávku

Nejnovější reference

V Moravanech jsme provedli instalaci 18 rolet den a noc na dřevěná okna. Tyto rolety jsou…

Zobrazit více

V rodinném domě v Lázních Bohdaneč jsme provedli instalaci plisé žaluzií, které nabízejí…

Zobrazit více

V rodinném domě u Jilemnice jsme provedli instalaci rolet den a noc na okna s látkou…

Zobrazit více