Menu

Instalace žaluzií a rolet již od roku 1992

Montáž rolet, žaluzií, markýz a sítí proti hmyzu provádíme již více než 25 let. Za tu dobu jsme prošli několika změnami a posbírali mnoho zkušeností.

Jak to začalo?
1992

Vznik společnosti

V roce 1992 odešel Zdeněk Braborec st. z firmy Tesla Pardubice. Navzdory elektrikářskému vzdělání se pokusil prodávat stropní kazety, ovšem bez úspěchu. Poté objevil žaluzie a bylo rozhodnuto. A tak vznikla ZEBRA Q, jejíž název měl původně znít ZDEBRA (první tři písmena ze jména a příjmení Zdeněk Braborec), ale pro lepší zapamatovatelnost byl zvolen název jiný.

Vznik společnosti

První velký dodavatel

V našich začátcích se trh s žaluziemi teprve formoval. V této době začala vsetínská firma Climax vyrábět žaluzie. Oslovila nás a od té doby je Climax se svým rozšiřujícím sortimentem naším hlavním dodavatelem žaluzií, rolet, markýz a sítí proti hmyzu. Díky této spolupráci je hlavní devízou naší firmy kvalitně odvedená práce, osobní přístup, a především dlouhá záruka na produkty Climax.

První velký dodavatel

Skromné podmínky i střídání spolupracovníků

Původní sídlo firmy bylo v 8. patře panelového domu na adrese Jana Zajíce 947. Byla zde kancelář, vzorkovna i prodej náhradních dílů. V průběhu let docházelo k mnoha změnám v osazenstvu firmy. Střídalo se množství montérů na brigádnický poměr, avšak živnost stále fungovala a okruh zákazníků se postupně rozšiřoval.

Skromné podmínky i střídání spolupracovníků
2008

Cesta k rozvoji a úspěchu

V roce 2008 dokončil Zdeněk Braborec ml. středoškolské vzdělání v oboru strojírenství a zahájil vysokoškolské dálkové studium v oboru Podnikání, aby přispěl k chodu firmy a mohl se zapojit do montážních prací.

V té době byli ve firmě zaměstnáni Zdeněk Braborec st. jako hlavní činitel, Zdeněk Braborec ml. jako montér v brigádnickém poměru, sekretářka, druhý montér a několik dalších brigádníků. To bylo období největšího úspěchu v historii ZEBRY, které trvalo nepřerušovanou dobu až do příchodu nechvalně proslulé hospodářské krize na podzim roku 2008. A protože žaluzie patří do stavebnictví, bohužel se promítla i do našeho podnikání.

Cesta k rozvoji a úspěchu
2009

Otec & syn

V tomto roce odešli kvůli úsporným opatřením, která byla přijata v návaznosti na hospodářskou recesi, všichni naši zaměstnanci. Ve firmě zůstal pouze Zdeněk Braborec st. a syn Zdeněk Braborec ml. Toto dvoučlenné uskupení nám vydrželo až do roku 2013.

Otec & syn
2013

Mladší generace

V únoru roku 2013 předal otec živnost synovi, který měl zájem o vedení a rozvoj podnikání. Díky zkušenostem s montážními postupy a vedením společnosti, které nabral při mentoringu v Climastylu (dceřiná firma Climaxu), se mohl ihned ujmout vedení a otec tak zůstal pouze v pozici konzultanta a elektromontéra. Po předání pravomocí došlo kromě změny sídla a IČO také ke zrušení kanceláře a vzorkovny. Nově byly vzorky umístěny na kontaktní místa v partnerských firmách.

Mladší generace
2017

Transformace a nový rozvoj

V říjnu 2017 se forma podnikání změnila na s.r.o. Vznikla nová kancelář a vzorkovna na adrese Palackého třída 2020, o jejíž chod a administrativu se stará paní Soňa Černá. Můžeme tak mnohem rychleji odbavovat cenové nabídky a v reálných velikostech ukázat zákazníkům, jak by jejich stínění mohlo vypadat. K firmě se také přidali noví montéři – Ondřej Čáň, Miloš Novák a Jan Uchytil.

Transformace a nový rozvoj
2023

Přemístění a modernizace naší vzorkovny

V roce 2023 jsme provedli významný krok a přemístili naši vzorkovnu na ulici Bělehradskou 582 v Pardubicích. Díky tomu je vzorkovna nyní modernější a mnohem prostornější. Navázali jsme také strategické partnerství, což nám umožňuje poskytovat našim zákazníkům ještě kvalitnější služby. V nové vzorkovně vám nyní nabízíme ukázky vnitřního i venkovního stínění a naše kolegyně paní Soňa Černá vám ochotně poradí a zodpoví vaše dotazy.

Proč zrovna my?

Odborná montáž žaluzií, rolet a markýz Climax s 4letou zárukou.

Česká firma s více než 25 lety zkušeností v oboru.

Naši odborníci jsou vám k dispozici v Pardubicích a okolí.

Prodej a montáž kvalitní stínící techniky do oken, dveří i balkonů.

Certifikovaný prodejce stínění Climax a doplňků Velux.

Pomůžeme vám s instalací i s případnými opravami.

Potřebujete poradit? Zeptejte se na cokoliv.