Menu
Náhradní díly a opravy žaluzií
Rolety a žaluzie 6. 7. 2023
Zdeněk Braborec
Autor Zdeněk Braborec

Náhradní díly a opravy žaluzií

Ne nadarmo se říká, že jsme národem kutilů a máme zlaté ručičky. Díky tomu jsme za poslední 3 roky prodali struny na žaluzie ve stovkách metrů. Struny však nejsou jedinou věcí, kterou lze u stínící techniky vyměnit svépomocí a my rádi podporujeme naše šikovné zákazníky. Ne vždy je totiž nutné žaluzie vyměnit celé, což šetří především Vaši peněženku, ale i čas na realizaci nových.

Nejobvyklejším dílem, který je po čase potřeba vyměnit, jsou především různé krytky. Jedná se o plast, vystavený často přímému slunečnímu záření a tak oproti hliníku lamel časem podléhá zkáze. Výměna je ovšem nejjednodušší a pouze se krytka nová nacvakne.

Náhradní díly na žaluzie

Podobná situace nastává u vodící struny žaluzií, díky slunci po delší době křehne a tak se Vám při jarním mytí oken může stát, že praská jedna po druhé. S trochou rozvahy a šikovnými prsty však zvládnete výměnu sami. Pokud se u nás stavíte pro strunu, rádi Vám požadované metry ustřihneme z metráže i provedeme krátkou instruktáž, pokud si nejste přeci jen jistí. Podobně (ne)složitý je i postup u výměny řetízku pro ovládání žaluzií. Ti odvážnější se mohou pustit i do výměny stužky.

U vertikálních žaluzií se můžete setkat s nutností výměny závažíček či spojovacích řetízků. I takovéto náhradní díly máme ve stálé nabídce.

Náhradní panty pro dveřní síť proti hmyzu

Již jsme se setkali i s požadavkem na nové panty k dveřním sítím. Jelikož u dveřních sítí je možnost výběru mezi plastovými a kovovými, určitě doporučujeme volit ty kovové, zub času se především do těch často používaných bohužel časem zakousne. Pokud už však máte plastové a z jakéhokoliv důvodu i plastové dále chcete, přikládáme jednoduchý obrazový návod k jejich výměně. V rámci sítí samozřejmě náhradní díly nabízíme také a někteří kovaní kutilové zvládnou sami i přesíťování poškozené sítě.

Obecně platí, že kdykoliv si nejste jistí, obraťte se jak osobně, tak telefonicky či online na naše pracovníky. Ať už se Vaše kutilské snažení nakonec nevydařilo, nebo si samo netroufáte, poradíme nebo vyřešíme opravu za Vás a to s ceníkem 200 Kč doprava, 300 Kč každá opravená žaluzie co se týče řetízku a strun, další krytky a držáky řetízku se účtují dle ceníku přiloženého v příloze a pásky v terénu nevyměňujeme bohužel vůbec.

Ceník náhradních dílů k žaluziím a roletám
Zdeněk Braborec
Článek pro Vás napsal Zdeněk Braborec

Nevíte si rady?

Nevadí, pošlete nám nezávaznou poptávku, budeme se vám věnovat.

Poslat nezávaznou poptávku