Menu

Horizontální žaluzie

Nabízíme prodej a montáž vnitřních horizontálních žaluzií. Léty ověřená klasika, která je velice funkční a variabilní. V nabídce máme desítky barevných možností. Jistě si vyberete takovou, která bude dobře ladit s vaším interiérem.

Vnitřní horizontální žaluzie – léty ověřená klasika

Hliníkové horizontální žaluzie se staly hitem interiérového stínění především pro svou univerzálnost, variabilitu, barevné možnosti a v neposlední řadě cenu. Ta je u horizontálních žaluzií nižší než u látkového stínění, jakým jsou plisé žaluzie nebo látkové zatemňovací rolety. Horizontální žaluzie se snadno ovládají pomocí kuličkového řetízku. Cenově nejoptimálnější vodorovné žaluzie zachytí až 80 % světla a sníží teplotu v místnosti až o 2 nebo 3 °C.

Všechny vnitřní horizontální žaluzie lze použít pro moderní plastová okna, dřevěná euro okna i hliníková okna. V nabídce máme typy MAX nebo HIT 1 a HIT 2 od firmy Isotra. Dokážeme ale sehnat prakticky všechny modely žaluzií, které se ještě vyrábějí.

Vnitřní horizontální žaluzie systém HIT 1

Tyto horizontální žaluzie montujeme na dřevěná či plastová okna pomocí čtyř vrutů do okenního křídla. Možné je použití distančních podložek. Nežádoucímu pohybu žaluzie při naklánění a otevírání okna zamezuje boční silikonové vedení. V nabídce máme primárně standardní rozměry. Atypická provedení, například pro šikmá okna nejsou u tohoto typu žaluzií možná. Výrobcem horizontálních žaluzií HIT 1 je česká firma Isotra.

Barevná provedení typu HIT 1

Jistě oceníte také pestrost barevného provedení u tohoto typu žaluzií. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat ze 7 barev, s nimiž je barevně sladěn i řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru ze 75 barevných odstínů a dalších 15 odstínů imitujících dřevo.

Vnitřní horizontální žaluzie systém HIT 2

Kvalitní horizontální žaluzie systému HIT 2 nabízí nejen nadčasový design, ale i precizní provedení jednotlivých lamel. Horní profil má vyšší tuhost oproti jiným žaluziím. Jistě oceníte i snadné ovládání. Nespornou výhodou je, že systém HIT 2 zajišťuje minimální průnik světla mezi první lamelou a profilem. Ani zde není možné atypické provedení pro šikmá a další neobvyklá okna.

Barevná provedení typu HIT 2

I u tohoto typu je v nabídce široká škála barevných provedení. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat ze 7 barev, se kterými ladí i ovládací řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru ze 75 barevných odstínů a dalších 15 odstínů imitujících dřevo. Výrobcem je česká firma Isotra.

Cena vnitřní horizontální žaluzie HIT 1 i HIT 2 je stejná. Na oba typy se vztahuje záruka 3 roky.

Vnitřní horizontální žaluzie MAX

Horizontální žaluzie MAX 25 patří k tomu nejlepšímu, co se dá v České republice sehnat. Velmi elegantní vzhled dodává půlkulatý horní krycí panel, který je z jednoho kusu. V bílém provedení působí jako součást okna. Pouze u vnitřní horizontální žaluzie MAX je fixace proti posunu panelu do stran.

Vývod řetízku je řešený směrem do místnosti, takže lze žaluzie ovládat i v případě, že stojíte dál od okna kvůli nábytku pod ním. Tento typ vývodu zajišťuje ovládání přímým převodem. Chod žaluzie je tichý a velice snadný.

Barevná provedení typu MAX

Tento typ horizontálních žaluzií nabízí také pestrou paletu barev. Pro horní/dolní profil si můžete vybrat z 10 barev, s nimiž je sladěn i řetízek. Pro lamely je pak možnost výběru z 50 barevných odstínů a dalších 9 odstínů imitujících dřevo.

Tento typ žaluzie je ideální především pro velké skleněné plochy. Stabilitu pro tyto větší rozměry zajišťuje možnost přidání více držáků než jen na krajích. Tento typ horizontálních žaluzií je přibližně o 30 % nákladnější než modely HIT 1 a HIT 2. Ani zde není možná atypická výroba. Na tento model platí záruka 4 roky. Výrobcem je česká firma Climax, náš největší dodavatel.

Ostatní horizontální žaluzie

Do této kategorie můžeme zařadit mnoho druhů horizontálních žaluzií vycházejících z meziskelních žaluzií (tzv. žaluzie s profilem 25 × 25 mm). Konkrétně jde o typy Standard, Super, Monokomando, Eko, Elegance a Harmony.

Rozdělit je můžeme dle ovládání – řetízek nebo šňůrka a barevných možností horních profilů. Tyto žaluzie jsou vhodné zejména do starších šroubovaných oken. Lze je využít i do složitých výklenků, kam by bylo potřeba velké množství jednotlivých žaluzií. Tímto způsobem je možné překrýt celý výklenek.

Zde můžeme nabídnout i horizontální žaluzie na míru do atypických oken – šikmých či zaoblených. Ovládají se pomocí plastové tyčky a šňůrky. Vytahovat je lze obvykle jen do části okna, kde začíná šikmina nebo oblouk.

Máte zájem o tuto službu?

Zaujali jsme vás? Pokud i vy máte zájem o montáž stínící techniky, neváhejte nás kontaktovat. První konzultaci u nás máte vždy zdarma.

Nevíte si rady?

Nevadí, pošlete nám nezávaznou poptávku, budeme se vám věnovat.

Poslat nezávaznou poptávku

Nejnovější reference

V Moravanech jsme provedli instalaci 18 rolet den a noc na dřevěná okna. Tyto rolety jsou…

Zobrazit více

V rodinném domě v Lázních Bohdaneč jsme provedli instalaci plisé žaluzií, které nabízejí…

Zobrazit více

V rodinném domě u Jilemnice jsme provedli instalaci rolet den a noc na okna s látkou…

Zobrazit více