Menu

Venkovní žaluzie

Nabízíme prodej a montáž různých druhů venkovních žaluzií, které se liší svou velikostí, druhem lamel i typem ovládání či instalace.

Venkovní žaluzie – funkční a moderní doplněk

Hledáte něco, co vám pomůže snížit teplotu v místnosti, zastínit variabilně interiér a upravit vzhled domu? Máme pro vás řešení. Venkovní žaluzie do oken. V naší nabídce najdete různé typy tohoto druhu stínění. Dělíme je podle tvaru a velikosti lamely.

  • Od základních 50 mm lamel s jednoduchým tvarem až po 90 mm lamely ve tvaru Z.
  • Lamely mají buďto základní zaoblený tvar nebo tvary písmen C, Z a T.

Čím větší lamely se složitějším tvarem, tím větší tuhost lamely a lepší stínící schopnosti. Zároveň se ale zvětšuje balík vytažené žaluzie.

Montáž venkovních žaluzií

Při výběru venkovních žaluzií se také můžete rozhodnout, zda je budete montovat dodatečně spolu s krycím plechem, který schová systém žaluzie nebo je umístíte do stavebně připraveného boxu. S tímto řešením je však třeba počítat již při samotné stavbě domu.

Ovládání venkovních žaluzií

Exteriérové žaluzie lze ovládat klikou, šňůrou, ale můžeme instalovat i elektrické venkovní žaluzie s elektropohonem 230V/50Hz. Nespornou výhodou motorového provedení je možnost zapojení do centrálního elektronického systému řízení např. Loxone anebo ovládání pomocí mobilní aplikace.

Ovládání pomocí speciálního ovladače

Pro venkovní žaluzie lze použít speciální ovladač od Somfy s ovládácím kolečkem (Situo Variation), které umožňuje jemně naklápět lamely dle potřeby, stejně jako speciální dotykový ovladač Nina, který umí nastavit časová schemata pohybu žaluzií v závislosti na denním režimu domácnosti.

Ovládání pomocí aplikace

Novou variantou řízení venkovních žaluzií je ovládání pomocí aplikace přes Somfy Tahoma systém, který si můžete prohlédnout v naší vzorkovně. Nabízí rozšíření pro ovládání hlasem přes hlasové asistenty jako je například Amazon Echo.

Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Tento typ venkovní žaluzie má inovovaný tvar lamely Z s velikostí 90 mm. Díky tomu má stále vysokou tuhost a skrz lamely nepropustí takřka žádné světlo. Nový postup výroby zajišťuje nižší balík lamel po vytažení žaluzie. Jedná se o ideální žaluzie pro velké prosklené plochy u moderních budov. Díky vysoké míře zastínění lze plně využít potenciál dálkového ovladače s kolečkem (Telis Modulis), který umožňuje jemné polohování lamel.

Nabízíme také menší variantu této žaluzie Z-70, která má na výšku o trochu větší balík lamel, ale na šířku potřebují méně místa. 70milimetrové lamely zůstávají ve starém provedení, nikoli ve verzi Noval.

A proč pořídit venkovní žaluzie Z-90 Noval? Mají moderní vzhled, poskytnou výborné zastínění, jsou vysoce odolné proti větru a navíc oproti konkurenčním lamelám Z-90 mají lepší dovírání a nižší balík vytažených lamel.

Venkovní žaluzie C-80

Tvar lamely C-80 se dá považovat za nejpoužívanější typ tvaru lamel. Na druhou stranu má tento typ žaluzií nižší stínivost, špatně odolává větru a ve složeném stavu má poměrně velký balík lamel. Pokud chcete snížit balík lamel o několik cm, nabízíme také verzi lamel „cik cak“ C-80 – CC. Vzhledově se hodí pro starší domy jako jsou například prvorepublikové vily.

Existuje také rozšíření s názvem Vental, které je hybridem mezi Z-90 a C-80. Tato venkovní žaluzie nabízí jiný naklápěcí žebříček. Díky tomu mají vytažené lamely menší nábal, lépe se dovírají, ale zároveň jsou o něco dražší. V nabídce máme i verzi C-60, která má menší lamely a v žaluzii je tak více mezer.

Venkovní žaluzie F-80

Typ F-80 jsou ploché žaluzie bez jakéhokoli ohybu, což s sebou přináší spíše nevýhody než výhody. Ovšem pokud potřebujete co nejnižší balík lamel a nepotřebujete zastínit velkou plochu, tak je toto ta pravá volba. Měli byste však počítat s tím, že tento typ lamely neumí udělat úplnou tmu ani odolávat větru, nepropustí však mnoho tepla, což se hodí obzvláště v horkých letních měsících.

Venkovní žaluzie T-80

Typ T-80 je nejnovější přírůstek mezi tvary lamel žaluzií, který nemá žádný jiný výrobce než Climax. Tento typ žaluzií lze považovat za zlatý střed. Má funkcionalistický tvar, velkou mechanickou odolnost, dobrou stínivost a cenově je velice podobný typu Z-90 Noval. Je tedy pouze na vás, který tvar se vám více líbí. Pokud hledáte exteriérové žaluzie a chcete mít nějaké, které zatím skoro nikdo nemá, jsou kvalitní, funkční a za příznivou cenu, zvolte T-80.

Venkovní žaluzie EXT-50

Tento typ lamely najdete jak u exteriérové žaluzie, tak i u vnitřní žaluzie INT-50. Tyto venkovní žaluzie můžete použík k zastínění lodžie, výloh a jiných menších ploch. Vyznačují se malým balíkem stažené žaluzie a malou šířkou lamel – pouze 50 mm. Velikost balíku lamel je stejná jako u typu F-80. Vedení žaluzie lze v tomto případě bez problému zajistit ocelovým lankem. Tento typ se jako jediný dá ovládat i nekonečnou šňůrou místo kliky. Na druhou stranu má nejhorší stínivost a nejmenší mechanickou odolnost proti ohnutí lamely.

Instalace venkovních žaluzií na míru

Nejste si jistí výběrem té pravé venkovní žaluzie? Pak navštivte naši vzorkovnu, kde si můžete vše vyzkoušet a osahat. Nejpoužívanějším typem venkovních žaluzií je Z-90 Noval. I tuto žaluzii máme vystavenou ve velikosti 3 × 2 m. Nebo přijedeme my k vám. Okna přeměříme, vše s vámi probereme a dodáme i namontujeme ty nejvhodnější žaluzie pro vaše okna. Dodací lhůty se pohybují kolem 3 týdnů.

Pokud hledáte jiné venkovní stínění, mrkněte do naší nabídky. Nabízíme klasické venkovní rolety, ale také screenové rolety, které výrazně snižují prostup tepla do interiéru. Zároveň máme širokou nabídku vnitřních rolet a žaluzií i markýz na balkon a terasu.

Máte zájem o tuto službu?

Zaujali jsme vás? Pokud i vy máte zájem o montáž stínící techniky, neváhejte nás kontaktovat. První konzultaci u nás máte vždy zdarma.

Nevíte si rady?

Nevadí, pošlete nám nezávaznou poptávku, budeme se vám věnovat.

Poslat nezávaznou poptávku

Nejnovější reference

V Moravanech jsme provedli instalaci 18 rolet den a noc na dřevěná okna. Tyto rolety jsou…

Zobrazit více

V rodinném domě v Lázních Bohdaneč jsme provedli instalaci plisé žaluzií, které nabízejí…

Zobrazit více

V rodinném domě u Jilemnice jsme provedli instalaci rolet den a noc na okna s látkou…

Zobrazit více