Balkonové markýzy vytvoří stín pro příjemné letní posezení

Balkonové markýzy jsou oblíbené díky své jednoduché konstrukci a praktickému využití na balkonech panelových domůSvislé balkonové markýzy se používají hlavně jako boční stínění velkých prosklených ploch nebo venkovního sezení (např. když z boku svítí na terasu). Jezdí pouze nahoru a dolu v lištách nebo vodícím lanku. Lze je vybavit i látkou typu Screen, která je gumová a má v sobě dírky, takže odráží efektivně sluneční teplo, ale propouští světlo. Pohled skrz tuto látku je jako skrz polep v autobuse. Těchto markýz je více typů a volí se dle rozměrů.

Ovládání markýz je velice jednoduché. Základním typem je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i otřesové čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození. Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

Jistě. Můžete si jít vybrat nějakou univerzální markýzu do hobbymarketu. Ale u nás získáte profesionální poradenství, rychlý servis i odbornou montáž zcela zdarma. Navíc dostanete:

  • záruku 4 roky na konstrukci
  • záruku 5 let na stálobarevnost látky
  • záruku 5 let na motory

Volba barvy konstrukce a velké množství vzorů látek jsou samozřejmostí.

    Chcete poradit nebo rovnou pořídit? Napište nám